מלי סדנאות שוקולד

077-9967414 מלי     

        

חיפוש :

סדנאות שוקולד וסוגי השוקולד השונים

השוקולד האהוב שכולנו כל כך אוהבים עשוי זרעים מותססים של עץ הקקאו, יש המכנים את השוקולד מזון האלים. נציין כי שוקולד הוא שילוב של מוצקי קקאו עם סוכר ומרכיבים נוספים, פולי הקקאו לבדם אינם מרכיבים את השוקולד המוכר והאהוב. בתוך השוקולד ישנם אנדורפינים המשפיעים על המוח ומשרים תחושה טובה, אם גם לכם שוקולד גורם לתחושה טובה זוהי הסיבה. שוקולד כולם אוהבים, הגדולים והקטנים.

קיימים 3 זנים של עצי קקאו המשמשים להכנת שוקולד : קריולו האחראי ל-10% מתעשיית השוקולד ונחשב ליקר ומבוקש במיוחד, פורסטרו האחראי ל-80% מתעשיית השוקולד ונחשב לפורה, זן טריניטריו האחראי ל-10% מתעשיית השוקולד, זן זה הוא הכלאה של שני הזנים האחרים.

3 סוגים עיקריים ואהובים של שוקולד

שוקולד מריר:
שוקולד ללא רכיבים של חלב, אפשר למצוא גם שוקולד מריר חלבי אך לרוב מדובר בשוקולד ללא חלב. אחוז מוצקי הקקאו בשוקולד המריר גבוה, דבר אשר הופך אותו לשוקולד איכותי יותר, ככל שאחוז מוצקי הקקאו גבוה יותר כך נחשב השוקולד איכותי יותר. שוקולד מריר יש להתיך בטמפרטורה של 37 מעלות.

שוקולד חלב : הכנת שוקולד חלב תתבסס על שימוש במוצקי קקאו, סוכר, רכיבי חלב וגם ונילן. שוקולד החלב נחשב פחות איכותי, הוא מתוק יותר ומכיל אחוז נמוך יותר של מוצקי קקאו בהשוואה לשוקולד המריר. טמפרטורת ההתכה של שוקולד חלב היא 34 מעלות.

שוקולד לבן :

הכנת שוקולד לבן מתבססת על חמאת קקאו, אבקת חלב, סוכר, לציטין ואחוז נמוך מאוד של מוצקי קקאו. יש הטוענים כי שוקולד חלב הוא לא שוקולד, אך המבינים בתחום יודעים כי מדובר בשוקולד.

איך נוצרת טבלת שוקולד?

אחרי תהליך הכנה של עיסת השוקולד מגיע שלב העיצוב, שוקולד אפשר לעצב בכל צורה שרק נרצה. הצורה הפופולריות ביותר בה נמכר שוקולד היא טבלאות שוקולד הנמכרות בחפיסות. חלק מהחפיסות מכילות שוקולד עם תוספות של אגוזים, שקדים, פצפוצי אורז, תפוז, תות, מרשמלו ועוד הרבה דברים טובים. גרסה יוקרתית ומיוחדת יותר של שוקולד היא פרלינים, ממתקי שוקולד מובחר עם מלית בטעמים שונים.

img_ArticleTag סדנת שוקולד, סדנאות לימי הולדת, סדנת שוקולד במרכז, סדנת שוקולד זוגית, סדנאות שוקולד לילדים, יום הולדת שוקולד, סדנת שוקולד ליום הולדת, סדנאות שוקולד זוגיות
2all בניית אתרים